برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۹۹/۷/۱۱

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» فرش طرح افشان یا فرش ترنج دار

فرش های طرح افشان

فرش ماشیی طرح افشان کاشان
هر فرش ماشینی دارای اجزای مختلفی است که با آنها می تواند به شهرت برسد. لچک، ترنج و حاشیه از اجزای مهم نقشه فرش های ماشینی هستند که نقش مهمی در زیبایی فرش ایفا می کنند. منشا تمامی طرح و نقوش به کار رفته در قالی های ماشینی از طرح های باغی فرش ایرانی می باشد که طرح ترنج قالی های ماشینی از معروف ترین ها است.

معنای لغوی ترنج میوه بالنگ است. ترنج ها به طور معمول به صورت دایره ای، بیضی و نواری بافته می شوند. به کار گیری ترنج در فرش ماشینی باعث می شود که فضای زمیه با ترنج جدا شود و ترنج مرکزیت فرش را نمایان تر کند.
ترنج فرش ماشینی از قسمت های مختلفی تشکیل شده که مهمترین آن قسمت مرکزی ترنج است. قسمت سر ترنج فرش در واقع پرکننده فضای بالا و پایین ترنج در طول مستطیلی شکل فرش است. اندازه ترنج در فرش دستباف کاشان از دیگر نقاط کشور بیشتر است و گاهی چندین ترنج در متن فرش به کار می روند.

فرش ترنج دار یا فرش بدون ترنج؟
برخی از قالی های ماشینی با کیفیت کاشان با حذف ترنج بافته می شوند و با نام فرش طرح افشان معروف هستند. حال این سوال پیش می آید که فرش ماشینی ترنج دار بهتر است و یا فرش ماشینی بدون ترنج؟
طراحان قالی ماشینی بدون ترنج با حذف ترنج وسط فرش، قالی های طرح افشان را به وجود می آورند و با استفاده از گل های پراکنده طرح قالی را خاص می کنند.
طرح افشان از مدل فرش های ماشینی پرکاربرد و پرفروش کاشان است که باب هر نوع سلیقه و دکوراسیونی می باشد. این نوع طرح قالی ماشینی کاشان انواع مختلفی دارد و در بسیاری از موارد با نقوش اسلیمی و ختایی مانند شاخ و برگ و ... پوشانده می شود.
نقوش به کار رفته در فرش های بدون ترنج افشان با هم در ارتباط هستند. در گذشته فرش های ماشینی طرح افشان کاشان بدون حاشیه طراحی می شدند ولی امروزه به دلیل استقابل از این طرح، انواع فرش طرحح افشان با لچک و ترنج نیز تولید می شوند.

فرش های ماشینی ترنج دار و بدون ترنج از فرش های اصیل ایرانی هستند که طرفداران زیادی دارند. پراکندگی و افشان بودن طرح این قالی ها سبب شده تا فرش افشان از طرح های منحصر به فرد و ممتاز باشد.
قرینه نبودن بند و نگاره های فرش طرح افشان ماشینی باعث شده فضا برزگتر نشان داده شود و این امر از دلایل انتخاب فرش طرح افشان به جای فرش طرح افشان ترنج دار است.
نبود ترنج و لچک در میانه فرش می تواند محدودیت طراحی دکوراسیون را از بین ببرد و چیدمان وسایل لازم به چیدمان در حول ترنج نباشند و به صورت مدرن و کلاسیک نیز چیدمان گردند.
نقشه های اصلی قالی ماشینی طرح افشان شامل: طرح افشن بندی، طرح افشان شاخه پیچ، طرح افشان دسته گل، طرح افشان حیوانات، طرح افشان ترنج دار و طرح افشان شکسته می باشد.

تمرکز زدایی از ویژگی های فرش ماشینی طرح بدون ترنج افشان است. این خصوصیت باعث شده تا این قالی های ماشینی زیبا برای دکوراسیون های مدرن مناسب تر باشند.
حذف تقارن و قرینگی و پراکندگی گل های فرش از خصوصیات قالی درجه یک طرح افشان است که فرش را مناسب خانه های لوکس و مجلل کرده است. اغلب قالی های ماشینی طرح افشان ترنج دار با سه رنگ آبی فیروزه ای، سرمه ای و کرم بافته می شوند.
فرش طرح افشان یا فرش طرح افشان ترنج دار در شانه های قالی طرح افشان 700 شانه تراکم 2550، قالی ماشینی دستبافگونه 1000 شانه تراکم 3000 گل برجسته و فرش 1200 شانه لوکس طرح افشان تراکم 3600 تولید و عرضه می شود. همان طور که می دانید افزایش شانه، فرش را ریز بافت تر و ظریف تر می کند و در عوض قیمت را بالاتر می برد.

قالی های 1200 شانه گل برجسته درجه یک طرح ترنج دار و بدون ترنج افشان به همین دلایل ظرافت فرش دستباف را دارند و برای اتاق های پذیرایی به کار می روند.
قالی ماشینی طرح افشان هفتصد شانه کاشان به دلیل بافت در نوع ترنج دار و بدون ترنج و قیمت مناسب طرفداران زیادی دارد. این فرش ماشینی ارزان با گل های ریز و درشت در انواع رنگبندی ها تولید می شود. قالی ماشینی برحسته افشان کاشان به خاطر داشتن طرح و نگاره های خلوت و رنگ بندی زیبا می تواند به برزگتر نشان دادن مکان کمک کند و حس آرامش بخشی به فضا بخشد.
رنگ کرم قالی طرح افشان در دسته های مختلف برای خانه های کم نور و کوچک به کار گرفته می شود و از این جهت بهترین گزینه برای فرش عروس و فرش پذیرایی محسوب می گردد. طرح افشان زمینه روشن را می توان برای اتاق نشیمن و اتاق خواب نیز استفاده کرد.

در صورتی که خانه ای برزگ و فاخر دارید می توانید از فرش های ماشینی طرح افشان سرمه ای 1200 شانه استفاده کنید. زیرا این رنگ زمینه با تعداد شانه و تراکم بالا بسیار خاص است و جلوه ای زیبا به خانه می دهد. هر چند این فرش از رنگ های تیره فرش ماشینی کاشان است، ولی زیبایی و جذابیت که از دل این تیرگی به وجود آمده است احساسات منفی، افسردگی و غم را خنثی می کند.
فرش شیک ماشینی طرح افشان سلطنتی یکی از پرفروش ترین و فاخر ترین قالی های ماشینی بدون ترنج کاشان است. این طرح زیبای فرش ماشینی کاشان برای دکوراسیون مدرن بهترین نما و چشم نوازی را دارد.
از دلایل محبوبیت طرح قالی افشان سلطنتی می توان به مواردی چون: هماهنگی نقشه طرح افشان سلطنتی با فضای مورد نظر، تناسب قالی نقشه افشان با دکوراسیون از نظر تم رنگی و رنگبندی زیبایی فرش اشاره کرد.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  چگونه از ریشه های فرش محافظت کنیم ؟
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه